ДНЗ "Олевський професійний ліцей"
П`ятниця, 2020-10-30, 7:27 AM
Вітаю Вас Гість | RSS
 
Головна Світ будівельних професійРеєстраціяВхід
Єдина Країна! Единая Страна!
Меню сайту
Новини ПедПРЕСА


 

Маляр - одна з найбільш захоплюючих і цікавих професій. Хороший маляр повинен бути справжнім художником, адже колірна оздоблення будинків і кімнат має на людину своєрідний психологічний вплив, впливає на настрій, працездатність. Маляр виконує фарбування, обклеювання, художню обробку, ремонт внутрішніх поверхонь будівель.

Історія професії

Виникла ця професія давно. Вже близько п'яти тисяч років тому при будівництві будівель застосовували штукатурку з гіпсу і виконували малярні роботи. На території нашої країни штукатурку використовували в VI столітті до нашої ери. Храми і будівлі середньовічних міст були облицьовані мармуром або покриті різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярні роботи. До кінця XI століття, коли перше держава досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку.

Характер праці

Суть роботи - внутрішня обробка житлових і нежитлових приміщень. Сюди входить вирівнювання стін, стель, дверних і віконних укосів, також поклейка різних видів шпалер на стіни і стеля. І, звичайно, жоден ремонт не обходиться без фарбування. Фарбуються в оштукатурені та вирівняні поверхні - стіни і стелі, проте в даний час дуже популярно використовувати шпалери під фарбування - на підготовлену поверхню клеяться білі шпалери під фарбування і після фарбують їх в потрібний колір. Також поклейка фотошпалер і  оформлення дизайнерських конструкцій (в основному, з гіпсокартону: наприклад,  декоративні шафи, ніші або світильники на стелю у формі літаючої тарілки) - для особливо вишуканих замовників. Він готує під фарбування бетонні, дерев'яні та металеві конструкції. Поверхні забарвлює вручну або за допомогою валиків, фарбопультів, пістолетів та інших пристосувань, наклеює шпалери. Він володіє прийомами роботи високоякісної і декоративної штукатурки, а також прийомами багатоколірного фарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.

         Ринок праці

Професія маляра в наш час досить поширена. Без цих фахівців неможливо уявити жодне будівництво, ні одну ремонтну або монтажну організацію. Працюють малярі і на промислових і виробничих підприємствах, заводах, в будівельних компаніях, ремонтно - будівельних та житлово - комунальних управліннях. Професія маляра має високий рівень затребуваності на ринку праці. Рівень заробітної плати маляра - високий, багато в чому залежить від місця роботи, складності завдання, рівня професіоналізму. Маляр має перспективи кар'єрного росту до бригадира, техніка. Він має можливість організувати свою справу, займатися ремонтом житлових приміщень.

Умови роботи

Професія маляр далеко не найприємніша. Спеціаліст весь час «по лікті» у фарбі і розчинах шпаклівки, вдихає пил і шкідливі пари. Щоденна праця супроводжується фізичною втомою. Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.); серцево - судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.); органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно - рухового апарату (обмежуючі рухливість рук, ніг); нервової системи (нав'язливі стани, непритомність та ін.); шкіри (дерміти, екзема та ін.)

Штукатур – кваліфікований робітник, що спеціалізується на внутрішній і зовнішній обробці будівель. Свою роботу фахівець може виконувати як вручну, так і за допомогою спеціальної затирочної машини. Ця професія займає особливе місце серед будівельних спеціальностей. Штукатури першими починають обробку будівель, створюють основу, яку потім доповнюють малярі, плиточники - мозаїчників і т.п.

 

Історія професії

Найдавнішими штукатурами були будівельники Стародавнього Єгипту п'ять тисяч років до н.е. Стіни будівель тоді покривали шаром гіпсового розчину, а потім фарбували. Поверх фарби наносили зображення з давньоєгипетської міфології. У Стародавньому Китаї також фарбували стіни, але не штукатурили, а просто покривали фарбою дерев'яні поверхні. Довгий час штукатурні роботи виконувалися різними фахівцями. Лише з 1932 року в наших ПТУ стали готувати штукатурів.

Характер професії

Робота штукатура полягає у виконанні вирівнюючого або декоративного шару розчину на поверхнях стін, стель та інших конструкцій. Штукатурять поверхні як всередині приміщень так і на фасадах. Штукатур готує поверхню до опорядження, готує розчин, наносить його вручну або механізованим способом на поверхню, розрівнює і затирає, штукатури самостійно замішують штукатурні, шпаклювальні, грунтувальні, декоративні, гідроізоляційні і теплоізоляційні розчини, готують поверхні для виконання робіт (у тому числі, виконують розмітку, грунтовку, прооліфлення і т.д.), виробляють накривку під забарвлення без піска, закладають шви між панелями, обштукатурюють як стіни і стелі, так і віконні та дверні укоси, ремонтують пошкоджений штукатурний шар, промаячує поверхні, а також оштукатурюють поверхню, щоб зробити її ідеально гладкою.

         Ринок праці

Люди з такою професією працюють в різних організаціях. Адже не тільки будівельні компанії містять бригади штукатурів. Такі фахівці працюють ще й у великих організаціях з великим обсягом своїх приміщень, які потрібно постійно ремонтувати і перебудовувати. Працюють як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Можливе виконання робіт на висоті і в дуже незручних і небезпечних позах. Користується спеціальними будівельними пристосуваннями (ліси, драбини, колиски ...). Темп роботи напружений. Безумовно, ця професія дуже затребувана і коло потенційних клієнтів дуже широкий, адже ремонт роблять як приватні особи, так і компанії, підприємства. Причому, якщо будівництво, в основному, затівають в теплу пору року, то замовлення на ремонтні роботи всередині приміщень є завжди. Але тут, як і в будь-який інший професії, найголовніший чинник затребуваності - це професіоналізм та вміння самого фахівця. Так що, можна сказати сміливо - у хорошого маляра-штукатура робота буде завжди.

 Умови роботи

Штукатуру необхідні фізична витривалість, рухливість тіла і рук, їх координація, відчуття рівноваги, хороший зір (гострота, колірна відмінність), розвинена суглобово - м'язова і тактильна чутливість, хороший лінійний окомір, наочно - оглядове мислення і пам'ять. Він повинен бути акуратним, мати художній смак. Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.); серцево - судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.); органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно - рухового апарату (обмежуючі рухливість рук, ніг); нервової системи (нав'язливі стани, непритомність та ін.); шкіри (дерміти, екзема та ін.).

Лицювальник - плиточник - одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будівель.

лицювальник

Історія професії

Зразки плиткових робіт ми знаходимо вже в давнину. Високорозвинена культура античності залишила нам багато прекрасних в художньому відношенні прикладів цієї стародавньої професії. Римляни познайомили Західну Європу, так само як і візантійці Східну Європу, з плитковими, і насамперед, з мозаїчними роботами. Професія «лицювальник - плиточник» є, таким чином, древнім ремеслом з багатими традиціями.

         Характер праці

Лицювальник - плиточник виконує обробку фасадів будівель керамічними та бетонними плитами. Виконує укладання кам'яних і бетонних ступенів зовнішніх сходів. Встановлює тумби огороджень і парапетів з тесаного каменю. Виконує облицювання набережних і прогонових будов мостів. Виконує роботи по влаштуванню плиткових підлог і облицюванню внутрішніх поверхонь стін лазень, санітарних вузлів, ванних кімнат. Сортує керамічну плитку по виду, розміром, кольором. Готує розчини, очищає поверхні перед укладанням керамічної плитки. Ремонтує облицювання поверхні.

Ринок праці

Робота лицювальника – плиточника може проходити в самих різних місцях: квартирах, приватних будинках, торгово - розважальних комплексах, офісних і бізнес - центрах, магазинах і супермаркетах, лазнях і саунах, соляріях, басейнах та інших приміщеннях, в яких потрібно облицювати поверхню. Будматеріалами, з якими доводиться працювати представникам цієї професії є

- керамічна плитка;

- мозаїка;

- мармур;

- граніт;

- кахель;

- керамограніт;

- штучний камінь

Умови роботи

Плиточники можуть працювати в таких організаціях і сферах, як: державні та приватні будівельні організації; підряди, робота за договором; інші компанії та організації. Також плиточники можуть займатися власною справою і працювати на себе.

         Можливі шляхи розвитку плиточника:

-       Спеціалізація і освоєння суміжних областей. Плиточники можуть спеціалізуватися на укладанні конкретних видів плитки, в роботі на конкретних об'єктах. Професія має 2 - 5 розряди, припускає наступне зростання: молодший спеціаліст - старший фахівець - провідний спеціаліст - бригадир. Подальше зростання передбачає підвищення рівня освіти (вищу будівельну освіту).

- Також людина з професією плиточника може освоювати суміжні спеціалізації, такі як: прораб, інженер - будівельник, архітектор, паркетник, штукатур-маляр, плиточник - фасадчик, муляр і т.п.

-  При цьому професія плиточника може припускати і підприємницький шлях розвитку. В даному випадку людина може почати займатися власною справою, працювати на себе або відкрити свою фірму.

Освітня підготовка

Навчитися професії «Маляр, штукатур, плиточник – лицювальник» можна в професійно - технічних училищах, коледжах та на деяких заводах у відділах підготовки кадрів.

Успішність професійної діяльності маляра, штукатура, лицювальника - плиточника багато в чому залежить від його психофізіологічних особливостей. Тому оптимальне пристосування працівника до професії досягається за рахунок індивідуального стилю діяльності.

Муляр – це робітник, який бере участь у зведенні та ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень із природних та штучних будівельних матеріалів. Сьогодні професія муляр шанована суспільством, адже саме він втілює у життя ідеї архітекторів та проектувальників і відповідає за комфорт, зручність та довговічність будівель.

Муляр повинен знати основні властивості будівельних матеріалів і розчинів; гідроізоляційних матеріалів, що застосовують для ізоляції фундаментів та стін; прості системи кладки і перев’язки швів; правила роботи ручним та електричним інструментом; вимоги до якості цегляної кладки та збірних залізобетонних конструкцій, що монтуються і т.д.

Для даної професії необхідні такі визначальні якості, як працьовитість, відповідальність, порядність, і саме головне – це щира любов до своєї справи.

Виходячи з розрізнення посадових обов'язків, можна зробити висновок, що робота муляра пов'язана зі зведенням кам'яних конструкцій різних споруд і викладанням цегляних стін і елементів фундаменту. Отже, його кваліфікації і майстерності буде недостатньо, якщо буде потрібно скласти піч або кімнатний камін. У цій ситуації будуть потрібні послуги пічника, який краще знає всю специфіку роботи.

Досвідчений погляд вже по трубі, що підноситься над дахом, зможе визначити, досвідчений майстер проводив роботу або людина, мало знайомий з пічним справою. Хороший пічник в сучасних умовах стає рідкістю, хоча затребуваність в його послугах постійно зростає. Про це свідчать оголошення в різних інформаційних джерелах.

Віртуозна робота людини, досконально знає свою справу, заворожує. Справжній пічник відчуває кожна цеглина, простукуючи його. За видаваному відгомін він безпомилково визначить йому місце розташування. Досвідченого шановного майстра відрізняє бездоганне знання особливостей безлічі різновидів печей. Він працює неспішно, грунтовно і завжди якісно.

До особливостей професії пічника відноситься і той факт, що практично у всіх регіонах його робота носить сезонний характер, оскільки взимку печі не викладаються.

Погодивши фронт майбутньої роботи з замовником, майстер приступає до складної, кропіткої діяльності. Кожен ряд кладки вивіряється на дотримання суворої вертикалі, всі кути постійно виміряються, не допускаючи розбіжностей з проектом ні на один градус.

Якщо замовнику потрібна кахельна піч, то робота буде вестися відповідно до технологічних вимог. Досвідчений пічник знає, що кахлі викладаються паралельно з цегляною кладкою, до якої вони прикріплюються.

Кожна піч є унікальною спорудою при дотриманні всіх конструктивних складових. Навіть така відповідальна робота як приготування розчину для майстра є творчим актом. Він ніколи не буде довіряти прописаним в книгах пропорціям, а визначить готовність маси своїми безпомилковими способами.

Тесляр — робітник, що займається грубою обробкою деревини, спорудженням дерев’яних будов, виготовленням простих дерев’яних меблів тощо. Назва виникла від одного з двох найпоширеніших інструментів майстра – тесла (другий – сокира). Різниця між ними в тому, що теслею обробляли деревину вздовж та під кутом до волокна, а сокирою можна було рубати і поперек.

Раніш тесляром – називали майстра по обробці деревини у слов’ян, що залишилось в мовах як назва інструмента – укр. тесло, бел. цясло, рос. тесло, болгарською тесла, сербською, словацькою та чеською – tesla. Схоже латишською teslis. З часом, для робіт більш високого ґатунку почали використовувати слово столяр.

Що має знати тесляр? Основи математики, фізики, креслення в обсязі середньої школи; Породи та вади деревини; Способи розмітки та виготовлення дерев’яних конструкцій; Правила поводження зі спеціальними речовинами і прийоми покриття ними лісоматеріалів.

Що повинен уміти тесляр? Користування робочим інструментом; Виконання операцій по роботі з лісоматеріалами; «Читання» креслень. Що робить тесляр Бере участь у спорудженні та ремонті житлових будинків, мостів та інших споруд; Зводить стіни з колод, настилає підлоги, встановлює віконні рами і двері, будівельні ліси, паркани тощо; Виготовляє і добирає пролітні будови балочних мостів, веде підготовку дерев’яних опор ліній зв’язку і електропередачі; Виконує різноманітні операції по роботі з лісоматеріалом: обтісування, розпилювання, свердлення отворів, з’єднання елементів дерев’яних конструкцій, обробка захисними речовинами.

 

Калькулятор
Пошук в інтерне...
Пошук по сайту
Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Олевск